Gepost: 30/01/2011
Stella Artois Leuven Bears heeft op de 17de speeldag van de competitie eindelijk een 5de zege aan ziijn totaal kunnen toevoegen. Bij de Antwerp Giants werd met 62-71 gewonnen. Leuven Bears had op 11 november van vorig jaar ook de eerste zege van het seizoen kunnen realiseren tegen de Antwerp Giants. Toen werd het 91-84. Dat was op dat moment tevens het begin van een reeks van 4 overwinningen op rij. Ondertussen was het al van de 11de speeldag geleden dat de Bears nog eens hadden gewonnen. Antwerp Giants was natuurlijk verzwakt door de kwetsuren van Bryan Hopkins, Randy Oveneke en Jef Van der Jonckheyd. Toch hadden de Giants vorige week veel karakter getoond toen ze in Gent aan de rust met 20 punten in het krijt stonden en nog wonnen met 2 punten verschil. De Leuven Bears moesten dus niet denken dat het een simpele walkover zou worden in de Lotto Arena.
Coach Eddy Casteels van Antwerp Giants koos voor de volgende 5 starters: Roel Moors, Darnell Wilson, Timothy Black, Trent Strickland en Graham Brown.
Coach Jurgen Van Meerbeeck van de Leuven Bears zette daar de volgende 5 spelers tegenover: James Miller, John Tofi, Adeola Dagunduro, Brandon Freeman en Cassiano Matheus.
De Antwerpse Lotto Arena was maar voor een derde gevuld en de opgooi van de wedstrijd werd uitgevoerd door Jean-Marie Pfaff.
Die bleef trouwens heel de wedstrijd volgen. Na 15 seconden kreeg onze Braziliaanse center Cassiano Matheus al zijn eerste fout. Graham Brown vergat Antwerp op voorsprong te zetten, want hij miste de 2 vrijworpen. Brandon Freeman, die donderdag laatstleden één jaar ouder werd, miste bij zijn eerste driepuntspoging. Het was uiteindelijk Darnell Wilson die voor de eerste punten van de wedstrijd zorgde. Tofi en Matheus lieten de gelijkmaker liggen en na 2 minuten kreeg Matheus al zijn 2de fout. Graham Brown bracht de stand op 4-0. Na 2'30" kon Freeman iets terugdoen en na een misser van Strickland kon Tofi voor 4-4 zorgen. Antwerp Giants zette vervolgens een 7-0 neer. Leuven liet in die periode 3 balverliezen noteren en zo zorgden Brown, Moors en Wilson voor een 11-4 voorsprong. Coach Jurgen Van Meerbeeck greep in en bracht Marnegraeve en Lowhorn in de ploeg voor Freeman en Miller. Niels Marnegraeve bedankte al dadelijk voor zijn inbreng met een driepunter. Doordat Dagunduro dan miste en Leuven weer balverlies leed, kon Roel Moors de stand op 13-7 brengen. Dior Lowhorn bracht het verschil terug tot 13-9, maar dan volgde alweer een Leuvens balverlies. Weer was het Moors die kon afronden voor Antwerp. Via Marnegraeve en Lowhorn kon Leuven toch weer naderen tot 15-13. Timothy Black die eerst door Miller en dan door Marnegraeve goed werd bewaakt kon dan toch scoren en na missers van Dagunduro en Tofi zorgde de Tunesiër Salah Mejri voor 19-13. Marnegraeve en Black konden dan niet afwerken en het was toch Marnegraeve die de stand na 10 minuten op 19-15 bracht. Die Leuvense achterstand was vooral te wijten aan de 7 balverliezen die het leed in het 1ste kwart. Gelukkig waren Strickland en Wilson niet zo goed bij de afwerking of de kloof had nog grpter kunnen zijn.
Het 2de kwart startte beter voor onze Leuvense Bears. Dennis Donkor kreeg onmiddellijk 2 fouten achter zijn naam en Dagunduro mocht naar de vrijworplijn. Na het 5de balverlies van Antwerp kreeg de 2m16 grote Tunesiër Mejri zijn eerste fout en kon John Tofi met 2 vrijworpen voor 19-18 zorgen. Black en Donkor hielden de Giants wel eerst op voorsprong, maar kregen wel tegenwerk van John Tofi. Na een 23-22 stand miste Strickland een driepunter en leed iets later balverlies. Wilson gleed dan uit en kreeg zijn 2de fout. Zo kon Tofi van op de vrijworplijn de stand in evenwicht brengen (23-23). Timothy Black werd fel op de huid gezeten en leed balverlies. Dat werkte op het gemoed van coach Eddy Casteels en die kreeg een technische fout tegen. Miller mocht naar de vrijworplijn en Lowhorn bracht na de herneming de stand op 23-26. Zowel Leuven als Antwerp leden dan balverlies en dan kwam Kevin Melson met zijn eerste punten voor Leuven en zorgde zo voor 23-28. Antwerp Giants kwam toch terug in het spoor van Leuven. Marnegraeve ging in de fout en zowel Miller als Freeman konden niet afwerken. Via vrijworpen van Strickland en Brown kwam de stand eerst op 25-28 en na een misser van Melson zorgde Black voor 27-28. Tofi kon Leuven toch op voorsprong houden en na balverlies van Antwerp ging coach Eddy Casteels weer eens door het lint en kreeg zijn 2de technische fout. Dat betekende op iets meer dan een minuut van de rust dat hij de zaal moest verlaten. Brandon Freeman mocht naar de vrijworplijn en na een misser van Wilson kwam JJ Miller met een driepunter en bracht zo de ruststand op 27-35. Leuven had zich duidelijk herpakt in het 2de kwart en was nog sterker gaan verdedigen. Dat leidde naar 7 balverliezen voor Antwerp Giants in het 2de kwart, terwijl Leuven zich in die periode maar op 3 turnovers liet betrappen.
Bij Antwerp Giants moest assistant-coach Patrick Schelkens na de rust de taak overnemen van Eddy Casteels. Hij was een paar seizoenen geleden nog aan het werk bij Leuven en stond dus voor een moeilijke taak. Hij zag hoe Strickland de eerste poging na de rust miste en Niels Marnegraeve bracht het verschil al dadelijk op 10 punten (27-37). Na een misser van Graham Brown bracht John Tofi de stand op 27-39. Darnell Wilson kon niet afwerken en Miller vergat de kloof te vergroten met een driepunter. Dior Lowhorn leed twee keer balverlies en kon bovendien niet afwerken. Zo konden Wilson en Moors voor een 9-0 zorgen en brachten de Giants weer in de wedstrijd (36-39). Net op het goede moment kwam JJ Miller met een driepunter en bracht zo het verschil op 6 punten. Jean-Marc Mwema een 21-jarig jeugdproduct van Antwerp bracht de Sinjoren terug tot 38-42. Darnell Wilson kon weer niet afwerken en bovendien leed Antwerp balverlies. Zo konden Dagunduro en Tofi weer voor een grotere kloof zorgen (38-45). Roel Moors ging inside en bracht de stand op 40-45. Dagunduro was aanvallend niet in zijn dag en Tofi werd betrapt op een loopfout. Moors miste een driepunter, maar dat deed ook Kevin Melson. Na de 2de fout van Wim Vuchelen kon Jean-Marc Mwema één vrijworp verzilveren en Antwerp Giants terugbrengen tot 41-45. Na balverlies van de thuisploeg gooide James Miller zijn 3de driepunter van de avond en bracht zo de stand na 30 minuten op 41-48.
De thuisploeg zou natuurlijk nog alles op alles zetten om het tij te doen keren en dat leek in het begin van het 4de kwart te gaan lukken. Na balverlies van de Bears en een misser van Dagunduro brachten Black en Mejri de stand op 45-48. Zoals al een paar keer het geval was geweest in deze wedstrijd kwam John Tofi met een score op het juiste moment. Toch kon Timothy Black met een driepunter voor spanning zorgen. De Amerikaanse spelverdeler van de Antwerp Giants bracht zijn team terug tot 48-50. Miller bleef hem echter de baas en bracht na zijn 4de driepunter en een fastbreak de stand op 48-57. Halfweg het 4de kwart bracht Timothy Black de stand op 50-57. Dagunduro verhoogde het verschil tot 50-59 en vervolgens misten Mejri en Black een driepunter. Met zijn enige punten van de wedstrijd bracht Matheus de stand dan op 50-61. Na een paar missers van Ade Dagunduro kon Anwterp een 5-0 realiseren langs Moors en Strickland (55-61). Er volgde echter een 0-5 van Leuven. Miller en Marnegraeve brachten de stand op 55-66. Brown en Black sputterden nog tegen en nadat Dagunduro met vrijworpen de stand op 60-71 had gebracht, was het Dennis Donkor die de eindstand op 62-71 bracht. De Leuven Bears hadden dus gedaan wat werd gehoopt en wonnen deze wedstrijd dus. JJ Miller en John Tofi speelden een hoofdrol, maar we mogen het goede verdedigende werk van o.a. Dagunduro, Marnegraeve en Vuchelen niet vergeten. Vooral Niels Marnegraeve speelde weer zeer behoorlijk en lijkt zo weer in de conditie te komen van een aantal speeldagen geleden. Stella Artois Leuven Bears moet nu komende zondag tegen Pepinster bevestigen.
Kwarts: 19-15, 27-35, 41-48, 62-71.
Punten Antwerp Giants: Roel Moors 15, Darnell Wilson 9, Timothy Black 16, Trent Strickland 4, Graham Brown 7, Salah Mejri 4, Jean-Marc Mwema 5, Dennis Donkor 2, Brecht Guillemyn 0.
Punten Stella Artois Leuven Bears: James Miller 20, John Tofi 17 (9 rebounds), Ade Dagunduro 9 (9 rebounds), Brandon Freeman 4, Cassiano Matheus 2, Dior Lowhorn 6, Niels Marnegraeve 11, Kevin Melson 2, Wim Vuchelen 0.
Verslag Daan De Becker