Ethias League stand

Laatste uitslagen

Het praathoekje

De wedstrijd

 

Deelnemers

  
  

 

Vragen stellen via

praathoekje@leuvenbears.be

Het interview bekijken

  In ontwikkeling

Basketstage Butgenbach 2010

Beste ouders - op deze pagina kan U de voorbereidingen volgen voor onze volgende editie van onze 'ex muros' stage op het domein Worriken in Butgenbach.

Het adres: Sportcentrum Worriken
                   Worriken 9
                   4750 Butgenbach

Website www.worriken.be

Indien u vragen hebt of dringende boodschappen: 
Carla Smaelen 0476/44.98.99
Heidi Van de Schoot 0476/23.05.99

Op datum van 16 december is de stage volboekt met 70 inschrijvingen !! Extra aanvragen komen op een wachtlijst in volgorde van datum/uur. Bij het wegvallen van een deelnemer door ziekte of kwetsuur zal de plaats kunnen ingenomen worden door een speler op de wachtlijst.

Infosessie van 4 februari 2010 - klik op Presentatie1 en Presentatie2 voor detail

Fotoalbums:

Dag 1

Dag 2

Dag 3

Dag 4

Special:
Vertrek, Logies en Zwemmen
 

Special: 
Bezoek A-team

 Special: 
Alternatieve sporten

Certificaten 

Het verslag:

Maandag 15/02/10 - Dag 1

Het leek nog 'midden in de nacht' maar toch waren er al erg vroeg enkele ouders en kinderen wachtende aan de zaal in Wilsele ! We lezen en schrijven 7u29 ..  brr en koud ook zulle.

Het systeem met de aanmeldingspunten - lekker warm in de 'schuttersruimte' - werkt prima en de aanmeldingen verlopen vlot. Ook de bussen zijn er vrij vroeg wat het makkelijker maakt om de bagage alvast kwijt te geraken. Er leeft enige ongerustheid bij de ouders want de weersomstandigheden zijn niet goed ... verse sneeuw op bevroren ondergrond is een garantie voor moeilijkheden. En toch, de goden zijn ons goedgezind ... geen ongevallen bij ouders of trainers, alleen een file ergens te lande en een late aankomst maar het past nog allemaal in de "veiligheidszone" qua tijd. Alle ingeschrevenen zijn er, geen zieken of gekwetsten die ter elfder ure moesten afhaken .. het volle pond dus.

 

Iets voor 8u30 vertrekken de bussen om zonder noemenswaardige problemen aan te komen in Worriken omstreeks 10u50. Voorspoedig ritje ook al heeft Carla het niet kunnen laten om een kleiner baantje te kiezen met redelijk wat hellingen - zij vertelde mij dat ze absoluut eens wou schuiven ...   dapper hoor !  Gelukkig kwam Carla met copiloot Lea toch nog aan 'binnen de tijd'.

Rosenmontag, de maandag van het Carnavalfeest wordt hier net zoals in Duitsland sterk gevierd. Bij onze doortocht in Waimes is het duidelijk dat er nog wat op til is vandaag .. er zijn enkele carnavaleske groepen zich aan het klaarmaken en we komen een fanfare tegen, in appelsienoranjekleurig plunje en met rode kaken en neuzen .. we weten niet of het door de koude of door andere oorzaken was... maar gefeest zal er worden ! Op de nieuwsberichten kunnen we horen dat er in Malmedy een beperking zal zijn met het uitrijden van de carnavalwagens. Men wil het risico op ongevallen mijden nu het toch wel een beetje glad is op de baan.

Onmiddellijk na aankomst betrekken we de chalets G1, G2 en A1 en het uitpakken begint. Voor sommigen kan het niet snel genoeg gaan want de stapels sneeuw zijn zeer uitnodigend om er een veldslag te houden ... tijdig bukken is aangewezen !

  

Na de maaltijd staat het eerste trainingsschema te wachten. Er is wat extra tijd voorzien om de slaapplaatsen in orde te brengen waarna er zal worden afgedaald naar de grote sporthal. Vandaag trainen we van 15u - 17u. Omstreeks 17u30 eten we en vanavond kunnen we nog gaan zwemmen.

In de namiddag wordt er druk overleg gehouden met de begeleiders om alle gegevens die we ontvingen netjes per chalet in te delen zodat er niets over het hoofd wordt gezien. Blijkt dat we een tweetal spelertjes hebben met een kleine kwetsuur van gisteren bij de 3on3 voor HAITI 1212 dat overigens een groot succes werd (!) en hiervoor wordt extra zorg voorzien.

Mocht er ooit nog twijfel zijn aan de keuken van Worriken of ... aan de gedreven honger van onze trainers, bij deze willen we dat met doorslaggevende argumenten corrigeren. Zie hierbij hoe zeer het Gregory smaakt. Ga kijken naar de foto's via de link onder Special .. er werden talrijke "eters" op de plaat gezet.

   

Het sneeuwt nog lichtjes wanneer we dit op de website plaatsen (18u50) maar we vernemen van de lokale 'meteo' dat we morgen een heldere dag verwachten. En ... morgen verwachten we de A-ploeg op bezoek met een programma waarbij de prof's mee de trainingen van onze baskettertjes gaan begeleiden en deelnemen in het geheel ... maar we gaan eerst nog zwemmen !

 

Na de terugkeer in de chalets mag er nog wat ontspannen worden, voor TV of met een spelletje of .. gewoon 'Jommeke' lezen. En zowaar, niet alleen de begeleiders schuiven zachtjes weg in de rust van de kamer maar ook - soms na wat aandringen - wordt het snel rustig op de kamers. Onze trainers zijn nog niet zo moe en zetten een stapje in de (kleine) wereld van het Butgenbach op Carnaval ..

Dinsdag 16/02/10 - Dag 2 - Bezoek van het A-Team

Oewaahh ... het is vroeg morgen en we verwachten een mooie zonnige dag. Het wekken valt nog best mee al zien we soms nog wel erg slaperige koppen vanonder de dekens opduiken. Allez mannen .. we stappen op naar het ontbijt tegen 7u30 .. om tegen 8u15 te vertrekken naar de Sporthal. Tim is zijn sportzak kwijt ...

 

Bij het ontbijt ontdekken we stevige 'eters' - wat kunnen die mannen toch eten zeg .. Mikael kenden we reeds van vorig jaar maar die heeft er een stevige concurrent bijgekregen met Adoan ! Het eten valt erg mee en er wordt rekening gehouden met onze suggesties om vooral pasta's te voorzien, kip en dingen die de kinderen typisch best lekker vinden. Er is ook steeds soep en keuze uit twee gerechten.

Na het ontbijt en net voor het vertrek naar de sporthal komt het lang verwachte 'sneeuwballen gevecht' ....  ! De aanval komt van uit de weide en het is wel lastiger om naar boven toe te 'vechten' en de weg te banen dan de vesting <kantine> te verdedigen. Naast al dat geweld zal men verbleken ... een eenzame (allez ja) aan de PC om er voor te zorgen dat de mama's en de papa's, de oma's en opa's mee de evenementen kunnen volgen via onze website. Quid ?

 

Er wordt deze morgen zeer intensief en druk geoefend want we willen een goeie indruk nalaten bij onze prof spelers ... iedereen zet zijn beste beentje voor om de oefeningen zo secuur mogelijk uit te voeren en dat lukt al aardig na een paar uurtjes. Grapjassen zijn er natuurlijk ook wel bij en inderdaad .. kleine kwaaltjes en pijntjes zijn snel vergeten met zulke uitmuntende verzorging ter plaatse.

   

Onze spelers en begeleiding van het A-Team kwam precies op het voorziene uur in Butgenbach aan en werden prompt op een luidruchtig welkom van de kinderen onthaald. Zij konden gelijk mee aanschuiven voor de lunch en dat lukte heel goed want de diverse tafels hadden hun plaatsje al voorzien. Na enig touwtrekken hadden alle spelers hun plaats gevonden en met wat taalkundige toestanden kwamen toch wat conversaties los .. over basket natuurlijk en over playstations enz...

Omstreeks 13u30 zakten we af naar de sporthal waar met verschillende groepen spelertjes op een zestal stationnetjes werd gewerkt aan de basketskills. Op een goeie 2 uur hadden alle deelnemers de diverse activiteiten doorlopen en werd het geheel afgesloten met een groepsfoto en een heleboel handtekeningen op ballen, reversibles, schoenen ...  Na een zeer leerrijke en prettige namiddag keerden onze A-Team spelers terug huiswaarts maar onze jonge 'krakken' waren nog helemaal niet moe en gingen door met een nog een uurtje oefenen.

 

In de vooravond staat er nog basket op het menu met wat kleine wedstrijdjes. De kleinsten wordt de keuze gelaten want enkele zijn erg moe. Toch is de belangstelling groot en de terugkeer (bergop) naar de chalets moeizaam. We hebben de indruk dat het wat rustiger aan is in de kamers en omstreeks 22u horen we zo goed als niets meer.

Woensdag 17/02/10 - Dag 3 - Alternatieve sporten

Goeie morgen .. goeie morgen aan een koud, besneeuwd Worriken met ijs op de paden ... en aan de voordeur. Opnieuw vrij helder weer en onze mannen waren opvallend rustig vanmorgen .. Ontbijten en gaan oefenen.

   

Deze namiddag staan de alternatieve sporten op het programma met een duidelijke en overweldigende voorkeur voor het Langlaufen. We gaan het met de ganse groep oefenen op een open weide met een zachte helling in de buurt, voor de kleinsten zijn er aangepaste 'latten' verkrijgbaar. Het is een drukte van belang aan het lokaal waar we schoenen en ski's volgens maat kunnen verkrijgen. Uiteindelijk worden we in 4 groepen ingedeeld, enigzins volgens leeftijd en bouw. Ook onze begeleiders zijn van de partij, Heidi, Cathy, Carla en Lea willen het absoluut proberen en vergezellen zo de allerkleinsten.

 

We hebben uitstekende monitoren die best een woordje nederlands kunnen praten en dat helpt. Eerst leren we hoe de ski's met de schoenen te verbinden aan de tip van de voet waarna de eerste 'basics' geleerd worden .. stappen zijdelings en leren je ski's niet te kruisen. Alles zonder stokken. Nadien het door de knieĆ«n buigen en strekken om wat beweging in de zaak te krijgen. Zo gaat het 'stap voor stap' alvorens we naar een lichte helling trekken. Hier worden we twee aan twee of drie op een rij stilletjes naar beneden gegleden met de opdracht te temporiseren en gelijke tred te houden. De dames beleven er beslist plezier aan ! en de kinderen uiteraard ook. Ondertussen is het van lichte sneeuw in motregen overgegaan en wordt het best vochtig en koud op het veld. Na een kleine twee uurtjes houden we het voor bekeken en keren we terug naar het centrum waar we onze ski's ruilen voor het gewone schoeisel. Voor wie dit een eerste kennimaking met het langlaufen was kan die zeker geslaagd genoemd worden. 

 

Bij het avondeten wordt Jules die vandaag jarig is, gevierd. Naast de versieringen in de chalet vanmorgen kwam er ook nog een verassing aan te pas van de mama en papa en Jules had voor iedereen wat lekkers meegebracht. Mercie Jules en we wensen je nog vele jaren van basketplezier ! Hier kan je de foto's vinden van het gebeuren >> Jules jarig !

Tijdens de avond is er inpakken geblazen zodat we tegen morgenvroeg klaar zijn om de chalets te ontruimen. Alle bagage wordt beneden in de 'living' verzameld. Na het avondlijke bezoek aan het snoepwinkelke - een geliefde bestemming - mogen de kinderen ontspannen met wat lezen, spelen of voor de iets oudere naar TV kijken. Tegen 21u30 gaan we dan rustig (enfin ja .. t' is te zeggen ... rustig) slapen.

Donderdag 18/02/10 - Dag 4

De laatste dag is aangebroken en begint al vrij vroeg met een elekticiteitspanne .. na wat over een weer bellen wordt in duidelijke Duitse taal door Carla uitgelegd aan de wachtdienst wat er aan de hand is en kijk, na een 10-tal minuutjes is er weeral licht. Vanmorgen ruimen we het lakengoed op en brengen dat terug naar het centrum. Alle papiertjes oprapen mannen ..  daarna gaan we ontbijten en kan de laatste trainingsmorgen beginnen.

We eten vanmiddag ietsjes eerder zodat we een half uurtje kunnen inbouwen voor de uitreiking van de deelnamecertificaten en de polo's als aandenken aan deze zeer succesvolle editie van het evenement Butgenbach 2010. - zie ook fotoreeks onder "Dag 4" hierboven.

 

Moe en toch ook blij dat het zo goed is geweest laden we alle bagage in de bussen en omstreeks 14u00 kunnen we terug vertrekken naar Wilsele waar de mama's en papa's ons al staan op te wachten.

Bij deze danken we alle begeleiders en trainers die deze editie mee hebben geleid en gesteund !  Dikke mercie aan Jan, Dennis, Halit, Jomme, Karel, Gregory en Hans voor het sportieve gedeelte en Carla, Lea, Cathy, Heidi en Monique voor al het extra-sportieve gaande van bloedneuzen stelpen, vingertjes verzorgen, plakkertjes plakken, spelertjes wekken, fotokes maken, zorgen dat "den ellentrik" terug marcheert en ondergetekende voor het plaatsen van het ganse verhaal op onze website.

Tevens onze bijzondere waardering voor het werk van de mensen achter de schermen, Chris voor de diploma's, en voor de steun van supportersclub en Marc Ausloos in de aanschaf van T-shirts.

Freddy

PS - het is niet  ongewoon dat we een aantal "verloren voorwerpen" terugvonden her en der, vooral kledingstukken ... stelt U vast dat er wat ontbreekt, graag een seintje aan freddy.hernou@leuvenbears.be